Masaże

   Masaże stosuje się w celu poprawy samopoczucia fizycznego i psychicznego. Zabiegi masaży wskazane są przy łagodzeniu i likwidacji bólów stawów, zwiększając ich ruchomość i elastyczność, pleców, kręgosłupa, barków, bioder, nóg i rąk, mięśni, migreny. Masaże likwidują napięcia związane ze stresem, łagodzą nerwice i stany neurotyczne. Pobudzają układ krążenia, usprawniają oddychanie, zwiększają przepływ limfy w tkankach, co mobilizuje komórki do odtruwania organizmu i oczyszczania z produktów przemiany materii. Wpływają też pozytywnie na proces trawienia i regulują perystaltykę jelit. Usuwając blokady emocjonalne przywraca się pacjentowi sprawność fizyczną, równowagę psychiczną, jak również witalność.

Rodzaje masażu w oparciu o czas zabiegu:
- Masaż krótkotrwały: trwający ok. 10-12 minut, podczas którego dostarcza się takiej ilości bodźców, aby w czasie zabiegu wystąpił odczyn miejscowy. Zabiegi takie możemy wykonywać codziennie.
- Masaż średniobodźcowy: trwający ok. 20-30 minut, w czasie którego występuje odczyn miejscowy oraz reakcje ogólne organizmu. Zabiegi tego rodzaju wykonujemy codziennie lub co drugi dzień.
- Masaż długobodźcowy: trwający ok. 60-75 minut, w trakcie którego jak i po jego zakończeniu przeważają reakcje ogólne nad miejscowymi, trwające nawet do kilku dni. Tego typu zabieg wykonywany jest zazwyczaj co drugi dzień.

 

W ramach masaży


Masaż relaksacyjny częściowy (15/30 min.)
   Pobudzają ukrwienie skóry, jej odżywienie i napięcie, usuwają zastoje żylne i limfatyczne oraz uśmierzają ból w obrębie masowanej części ciała.
 
Masaż relaksacyjny całego ciała (50 min.)
   Masaż relaksujący ma zbawienny wpływ na ciało i nasza psychikę. W trakcie zabiegu znika niepokój, uspokajamy oddech, odczuwamy błogostan  i głęboki relaks. Problemy dnia codziennego przestają dla nas istnieć. Powolne i delikatne ruchy masażysty skutecznie znoszą wszelkie napięcia a ciepłe oleje, zapachowe świece i odpowiednio dobrana muzyka dopełniają wyjątkowość tego zabiegu.
 
Masaż gorącymi kamieniami (60 min.)
   Kamienie zwłaszcza te pochodzenia wulkanicznego wywierają dobroczynny wpływ na cały organizm. Masaż kamieniami ma działanie witalizujące i lecznicze, doskonale likwiduje wszelkie spięcia i bóle mięśni, oddziałuje na cały organizm, stanowiąc element energizujący dla każdego rodzaju skóry.
 
Masaż czekoladowym olejkiem aromatyzowanym (30 min.)
   Bio-olejek do ciała i masażu oparty jest na kompozycji 100% naturalnych olejków roślinnych i olejku czekoladowego. Olejek tworzy na skórze ochronny filtr zatrzymujący wilgoć od wewnątrz. Zawiera pochodną kwasu ferulowego, czyli gammaoryzanol o wysokiej skuteczności antyoksydacyjnej. Powstrzymuje więc procesy starzenia, łagodzi objawy klimakterium i pomaga w redukcji zmarszczek.
 
Masaż odchudzający / antycellulitowy (30 min.)
   Niezwykle skuteczny zabieg odchudzający i antycellulitowy.
Masaż polega na intensywnym ręcznym rozbijaniu tkanki tłuszczowej z okolic ud, pośladków i brzucha.
 
Masaż stóp (15 min.)
   To delikatny masaż działającego na obszary refleksyjne naszych stóp. Sama refleksoterapia ma na celu obniżenie poziomu stresu w jakim się znajdujemy, uspokojenie umysłu i złagodzenie emocji, wyciszenie organizmu. Masowane miejsca na stopach odzwierciedlają w pomniejszonej skali wszystkie okolice i narządy naszego ciała.
 
Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najnowsze informacje z Hotelu St. George.
Polityka prywatności
Odwiedzin: 1674747 wejść